PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4313}

Jabłka Adama

Adams æbler
7,7 88 592
oceny
7,7 10 1 88592
7,2 18
ocen krytyków
Jabłka Adama
powrót do forum filmu Jabłka Adama

8/10

ocenił(a) film na 8

Fajna duńska czarna komedia. Film zapewne zakazany w Indonezji - ci co oglądali zapewne wiedzą dlaczego :-)

ocenił(a) film na 7
Bestia

już nie pamiętam, dlaczego ?

ocenił(a) film na 8
karczewk

Sarah i Gunnar postanawiają wyruszyć do Indonezji, m.in. dlatego, by dziecko (z zespołem downa) zbytnio nie wyróżniało się z tłumu.

ocenił(a) film na 7
TheEdge

chyba dalej nie rozumiem. chodzi o to że jest to obraźliwe? czy twórcy filmu pokusili się o takie lekceważenie i obrażanie innych narodowości ?

ocenił(a) film na 8
karczewk

Bardzo obraźliwe, wychodzi na to, że w Indonezji mieszkają ludzie podobni do osób z zespołem Downa. Tak samo jakby powiedzieli, że jedziemy do Polski... to też nie było by nam do śmiechu. Pozdro.

użytkownik usunięty
Bestia

... co nie jest jednak powodem, żeby film był od razu zakazany

ocenił(a) film na 9
Bestia

To było najzabawniejsze stwierdzenie w całym filmie :)) szkoda, że niektórym trzeba to wyjaśniać wielkimi literami. Czasami mam ochotę strzelić sobie w łeb z gofrownicy :)) Pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
dzungo

hehe dokładnie, moja żona się dziwi, że mnie to śmieszy :D

kristof77

To Twoja żona popełnia gruby nietakt:))) i pewnie nie wie,że koty w czasie strzelaniny spadają z drzewa i giną,bo mają już swoje lata:)) W tym filmie jest wiele "smaczków" ,ale śmieszą one tylko osoby,które rozumieją i lubią czarny humor.Wielkość tego filmu polega m.in. na tym ,ze potrafi połączyć czarny humor z przypowieścią biblijną (dzięki czemu unika patosu ) i to w taki sposób,że oglądamy go z zaciekawieniem,nawet jeśli zachowanie bohaterów i różne sytuacje balansują na granicy rzeczywistości,wręcz są absurdalne. Dla mnie film niesamowity!
P.S. Postać doktora też jakby z innej bajki:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones