PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4313}

Jabłka Adama

Adams æbler
7,7 88 561
ocen
7,7 10 1 88561
7,2 18
ocen krytyków
Jabłka Adama
powrót do forum filmu Jabłka Adama

Ktoś napisał, że film zmusza do tysiąca i jednej refleksji :) Ja chciałabym się podzielić tą
jedną, która nasunęła mi się po obejrzeniu obrazu Jensena.

Każdy z nas ma swoją Księgę Hioba, nie każdy jednak ma tyle wiary co Ivan by dotrwać do
ostatniego rozdziału ów Księgi.

P.S. Film na pewno nie jest grubym nietaktem :-)

użytkownik usunięty
Nancy_11

Mam zawieszoną na ścianie zakładkę, z Edycji Św. Pawła (wydawnictwo znane z promowania mądrości) z dość wymownym cytatem:
"Zacząć jest łatwo, wytrwać jest sztuką".
Po co? Po to, by mając te słowa przed oczyma, tak często je sobie przypominając, właśnie pamiętał - o trudach i kłopotach dnia codziennego. Khalid, Gunar, Adam, Ivan, po trochę
z każdego z tych bohaterów mieszka w nas. Można nie ukończyć powziętego zamiaru, bądź źle je realizować; można postawić na "bylejakość" i mieć szczęście - spotkać kogoś, kto odmieni życie, nada mu sensu, bo i cały wysiłek jest jego pozbawiony - skoro nie ma się dla kogo, i po co żyć. Można także wytrwać mimo trudności, bo serce podpowie, ściśnie się pośladki i przełamie wszystkie trudy. Czasem jestem Ivanem - bo wchodzę w swój świat, czasem Gunarem, bo liczę na miłość, czasem jestem Khalidem, bo coś spieprzę i uciekam, czasem Adamem - bo upiekę ciasto!!
Cuda - każdego dnia, małe, duże...

ocenił(a) film na 10

pisz więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones