PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4313}

Jabłka Adama

Adams æbler
7,7 88 636
ocen
7,7 10 1 88636
7,2 18
ocen krytyków
Jabłka Adama
powrót do forum filmu Jabłka Adama

jablko adama 10/10

ocenił(a) film na 10

Dawno nie widzialem tak swietnego filmu o absurdzie i zyciowej prawdzie w jednym podejsciu. Jak dla mnie film ten to swietna czarna madra komedia zawierajaca wiele elementow do przemyslen, pelna super gagow i zaskakujacych jak rowniez abstrakcyjnych rozwiazan. Wielu pewnie zacznie dopatrywac sie znamion religijnych w tym filmie i to prawda, bo jakby nie patrzec jest to wzorowane na ksiedze Hioba ale to nie jest istotne, bo w zaden sposob w tym filmie nie wyczuwa sie indoktrynacji religijnej, a jedynie pokazanie, ze kazdego czlowieka mozna zmienic niekoniecznie przez wiare w Boga ale przez glebokie naruszenie a raczej poruszenie wlasnego sumienia. Ciesze sie bardzo ze nie byl to ksiadz katolicki, bo wtedy film bylby odbierany, zwlaszcza przez zacietrzewionych antyklarykalow za prowokacyjny, a tak wyszla genialna komedia oparta na opowiesci biblijnej. Na duze, ogromne brawa zasluguja aktorzy, byli po prostu bezbledni, zwlaszcza Thompsen, jego mimika zdziwienia na bezbarwnej twarzy w reakcji na zachowania Ivana i innych byla druzgocaca. Wspanialy film ktory oglada sie idealnie jesli zapomni sie w tym filmie o racjonalnosci. Ten film to po prostu gra aktorska (lekarz byl bezbledny) i pelno swietnych sytuacji przeplatanych tragedia i humorem.

ocenił(a) film na 10
dabram17

Wiesz w tym filmie księga hioba była przedstawiona tak jak powinna czyli jako opowiadanie metafora, ogólnie ja w te głupoty nie wierzę ale sama biblia jako zbiór opowiadań z morałem jest wartościowa... problemem jest że ludzie są tak głupi że biora wszystko dosłownie

ocenił(a) film na 9
kryszti

uwielbiam taką nieskalaną empatią pyszałkowatość

ocenił(a) film na 10
clavier

dzięki... chyba :) Piszę przecież że biblia jest wartościowa a że wielu psycholi niewłaściwie ją odbiera to cóż..,

ocenił(a) film na 10
kryszti

mysle, ze nie powinienes dziekowac bo to nie bylo mile z claviera strony. A tak poza tym, tak z ciekawosci, mowiac o psycholach interpretujacych biblie, masz na mysli kogo - chrzescijan? zydzow? ateistow? Satanistow? czy moze rezyserow filmowych. Sorki ale pytam bardzo powaznie.

ocenił(a) film na 10
dabram17

A ja myślę że powinienem dziękować bo odebrałem to jako komplement mnie inne rzeczy obrażają niż innych ludzi, cieszę się że zmniejszyłem balast w postaci empatii, a jeżeli chodzi o pyszałkowatość to posiadam tylko niektóre cechy tej cechy... w każdym razie to było dla mnie miłe.


"A tak poza tym, tak z ciekawosci, mowiac o psycholach interpretujacych biblie, masz na mysli kogo - chrzescijan? zydzow? ateistow? Satanistow? czy moze rezyserow filmowych. Sorki ale pytam bardzo powaznie."

A spróbuj ruszyć samemu głową... każdy przecież może być psycholem, nie rozumiem twojego pytanie jest zbyt banalne, równie dobrze ktoś może być chrześcijaninem, żydem i reżyserem filmowym... ale powiem że ze wszystkich zwyrodnialców pewnie najbardziej przerażają mnie religijni psychole dla mnie to najbardziej nieobliczalni ludzie którzy przekroczyli bezpieczną granicę urojeń.

ocenił(a) film na 10
kryszti

zgadzam sie, fanatycy religijni to jest paliwo, latwopalna substancja ktora latwo wybucha pochlaniajac wiele niewinnych osob, i to jest wlasnie swietna bron w rekach politykow. Kiedys biblia byla ksiega ktora nadintrepretowana nawolywala do mordu w imie milosci do Boga, teraz mamy koran, chociaz w sumie ciagle gdzies w Afryce fanatycy obydwu religii tluka sie nazwajem.
Prawda jest taka, ze to nie psychol jest tym pierwszym ktory nadinterpretuje swiete ksiegi, ale ktos cholernie bystry i inteligentny ktory ma w tym cel aby te jego interpretacje byly pozywka dla wielu psycholi. Tak wiec masz w sumie racje, ze ta tluszcza religijnych psycholi jest jak psy gotowe zagryz kazdego kto nawet spojrzy w kierunku jego budy.

ocenił(a) film na 10
dabram17

"Prawda jest taka, ze to nie psychol jest tym pierwszym ktory nadinterpretuje swiete ksiegi, ale ktos cholernie bystry i inteligentny"
Twoja prawda raczej nie pokrywa się z rzeczywistością bo bycie psycholem nie jest w opozycji z bystrością i inteligencją, wręcz ludzie inteligentni częsciej są chorzy psychicznie.

Chcą to niech sobie wierzą ja tam pi*rdolę tych wszystkich fałszywych bogów, chciałbym wierzyć w ludzi ale to też trudne.

ocenił(a) film na 10
kryszti

nie wiem jaka defiincja operujesz mowiac o kims psychol. Ty mowisz o chorych psychicznie a ja mowie o oszolomach, ortodoxach. Dla mnie psychole to oszolomy, swiry i szalency ktorzy bezmyslnie podazaja jakas droga szalenstwa naznaczona przez kogos. A osobe ktora posiada umiejetnosc manipulacji ludzmi, mimo ze jej dzialania daza do ogolnego szalenstwa, nie nazwalbym psycholem a raczej manipulatorem. Z tego co mowisz wynika ze Jezus, Muhammad, Lenin czy Hitler byli psycholami, chorymi psychicznie albo lagodniej mowiac - szalencami.....nie sadze. A wlasnie, byl juz jeden taki co pi*rdolil falszywych bogow i wierzyl w ludzi. Jego zwloki mozna wciaz ogladac w mauzoleum na placu czerwonych.

ocenił(a) film na 10
dabram17

Owszem Jezus Lenin czy Hitler nie byli na 1000 % zdrowi psychicznie każdy z nich miał ostro naj*bane we łbie. Nazywaj sobie rzeczy jak chcesz nie lubisz po imieniu to nie, pod słowem psychol kryje się wiele od początku mam wrażenie że twój tok myśleniejest niezwykle prosty.

I ja nie wierzę w ludzi pod tym względem też jestem agnostykiem, niby mówi się o tych dobrych inteligentnycy ludziach, ale ja tam takich nie widuje, ludzie w większości to tylko żałosnie głupie zwierzęta... lubią się oszukiwać jak ten ksiądz z tego genialnego filmu

ocenił(a) film na 10
dabram17

Chyba że rozdzielasz słowa psychol i psychopata ale dla mnie to jedno i to samo. Ludzie inteligentni są bardziej narażeni na to że zostaną psychopatami, ale wiadomo są też po prostu debile tylko oni nie są chorzy psychicznie tylko głupi

ocenił(a) film na 9
dabram17

film rewelacja

ocenił(a) film na 9
clavier

Jako niepoprawny wielbiciel duńskich komedii potwierdzam i żal mi tych, którzy nigdy go nie obejrzą.

użytkownik usunięty
grzybolub

a jak wypada I Kina spiser de hunde?

ocenił(a) film na 9

Prawie równie dobrze, 9/10 czarny humor w pełnej krasie i niebanalne postacie.Polecam!

użytkownik usunięty
grzybolub

Na pewno obejrze!

dabram17

Film po prostu GENIALNY! Thomsen, Mikkelsen i cala reszta- uznania podziwu i zachwytu!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones