PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4313}

Jabłka Adama

Adams æbler
7,7 88 519
ocen
7,7 10 1 88519
7,2 18
ocen krytyków
Jabłka Adama
powrót do forum filmu Jabłka Adama
dybsi

No, genialna scena :D Mnie do łez rozbawiło jeszcze:

- Mój dziadek miał kiedyś wiśnię, ptaki sie na nią uwzięły więc do nich strzelał
- Z broni palnej?
- Nie, z gofrownicy

albo

- Przez dwa miesiące przychodził na treningi. Grał dalej, w pomocy
- Bez stóp?
- To była kiepska drużyna, grali w 5 lidze

Sonny_87


- Stary Nordkap który leży w szpitalu bez woli życia był największym nazistą
- Nie był w obozie?
- Był, pracował tam. Znał Goblinsa i innych
- Goebbelsa!
- Jego pewnie też

hahahah..mistrzostwo :D

Sonny_87

Przystojny gość! Twój ojciec?!
To Hitler!!

ocenił(a) film na 10
Zajcevv

eee...to nie byl Hitler...Hitler mial brode .... mistrzostwo!!!

ocenił(a) film na 10
Sonny_87

Albo jego pogrzeb:
"Jego ostatnie słowa to: Nie boję się. Jestem gotowy."
I bezcenna mina Adama:D

ocenił(a) film na 6
emkagoska

No, to też było dobre ;p

ocenił(a) film na 9
Sonny_87

Sonny, było troszkę inaczej:
- Nie siedział w obozie?
- On tam pracował, nie miał czasu na siedzenie.

marlett_1

Zależy od tłumaczenia.

ocenił(a) film na 8
Sonny_87

też mnie to rozbawiło xDDD hahah

ocenił(a) film na 10
dybsi

A scena z ciastkami?Gdy Ivan..liczy je wzrokiem-podczas rozdzierającej opowieści Sary?Czepia się Adama;robi Sarze.."pokazówkę"I..bezceremonialnie..zżera wszystkie-swoje i jej?

ocenił(a) film na 9
dobbiacco_attersee

Kobieta w ciąży (Sarah) kiedy dowiedziała się o tym, że syn Ivana jest niepełnosprawny:
- Powiedz, że to nie jest Twój syn...
- Nie mogę, bo to Christoffer. Czy ktoś Was sobie przedstawił?
- Jak możesz mówić o Nim takie rzeczy?!
- Jakie??
- Mówiłeś, że nic mu nie brakuje! Że radzi sobie z matematyką!
- Bo tak jest, nawet na wyższym poziomie...
-

ocenił(a) film na 8
slim5

Dobra scena, choć jakby w realu się wydarzyła, to na miejscu Sary sama nie wiem, co bym zrobiła
Ale u mnie oglądałam to z klasą i wszyscy bardzo rozpaczali jak zginął kot :) Jeszcze jak Ivanowi łeb ostrzelili to było takie: ,,COOOOOOOOOOOOOOOOOO?!'' A on dalej żyje ^^

ocenił(a) film na 10
dobbiacco_attersee

Później: "Adam, przynieś ciastka, które Sara tak lubi" :]

dybsi

Scena z kotem klasyka kina :) Zresztą większość scen w tym filmie powala.

ocenił(a) film na 7
dybsi

Najśmieszniejsza scena z filmu;)

ocenił(a) film na 10
rafi_6

końcowe sceny z filmu "... ma zespól downa{..)jedziemy do Tajlandii, wpasuje się w tłum"
Czarny humor to czarny humor :)

ocenił(a) film na 10
yrdn

oh, to bylo cudowne z tym downem i Indonezja...w sumie to ciekawe, bo w tlumaczeniu angielskim bylo ze jada do indonezji.

użytkownik usunięty
yrdn

Swoją drogą, z tym zespołem Downa, to ciekawa sprawa. Jest to choroba genetyczna i to, że Sarah piła i paliła podczas ciąży nie miało większego wpływu na pojawienie się u jej dziecka tego schorzenia.

ocenił(a) film na 10

Możemy to przedyskutować ;D

użytkownik usunięty
hella_266

Czemu nie?:)

ocenił(a) film na 10

Nie mam takiego daru przekonywania jak Ivan ale spróbuję ;).Tak naprawdę nikt jeszcze nie odkrył jakie są przyczyny powstawania tej wady.Ryzyko urodzenia takiego dziecka zwiększa się wraz z wiekiem a Sarach ewidentnie jest dobrze po 30.Czy to,że piła i paliła też przyczyniło się do tego nie wiemy,ale jak na pewno zauważyłaś,nic w tym filmie nie dzieje się bez przyczyny.Gdyby Sarah nie piła może nie robiła by badań genetycznych,gdyby nie dowiedziała się o prawdopodobnym upośledzeniu dziecka nie trafiłaby do Ivana i jego trzódki,gdyby nie urodziła dziecka z downem nie pojechałaby z Gunnarem do Tajlandii ratować tygrysy ;)

użytkownik usunięty
hella_266

Zespół Downa wynika ogólnie z niedopowiedniego układu chromosomów w komórkach rozrodczych, czyli komórki jajowej lub plemnika. W chwili zapłodnienia jest właściwie już "przesądzone", czy dziecko będzie miało ten zespół, czy nie. Picie i palenie w czasie ciąży oczywiście wpływa na wady wrodzone, ale już nie genetyczne. Zachowanie Sary mogłoby spowodować powstawanie u dziecka innych zaburzeń, ale o tym w filmie nie było powiedziane (wiemy tylko, że miało zespół Downa). Aczkolwiek film rzeczywiście jest dość specyficzny:)

ocenił(a) film na 10

Sarah dużo piła przed ciążą i o ile dobrze pamiętam mówiła,że nie pije od ponad roku. W ciąży upiła się dopiero gdy spotkała niesłychanie aktywnego syna Ivana.A mnie chodziło raczej o to,że choć prawdopodobnie nie miało to wpływu na jej dziecko,to miało duży wpływ na dalszy rozwój wypadków.

użytkownik usunięty
hella_266

Teraz rozumiem. Gdyby nie piła pewnie nie związałaby się z Gunnarem.

ocenił(a) film na 10

Dokładnie :)

ocenił(a) film na 6
dybsi

o synie z downem- "to wulkan energii"

ocenił(a) film na 6
natalien88

sorry - z porazeniem mozgowyn

ocenił(a) film na 10
natalien88

Mnie rozwalają końcowe sceny:Adam jako klon Ivana i How deep is yuor love :D

dybsi

Mnie to rozwaliła scena jak Adam porządnie rozkwasił na zewnątrz Ivana (cała opuchnięta i zakrwawiona twarz jak z jakiegoś Fight Club), a chwilę później w budynku (w momencie jak Adam trzymał za łeb Gunnara i przyciskał go do stołu) otwiera drzwi do kuchni.. zdemolowany na przecier pomidorowy Ivan, oznajmiając im zupełnie na luzaku, pewnym, łagodnym głosem, że idzie teraz na izbę przyjęć xDDD
AHhahahaAHhaaha to mnie jeszcze bardziej unicestwiło jak sytuacja z kotem xD
A grubas jeszcze pytał, czy Ivan przy okazji zajdzie do sklepu po syrop (w postaci flaszki) dla niego, bo mu się skończył, a tamten na spokojnie odpowiedział, że żaden problem i żeby w wolnej chwili pomyśleli co zrobić z tymi ptasiorami xD

ocenił(a) film na 6
dybsi

scena mistrzostwo. Ciężko przestać się śmiać po niej :D

ocenił(a) film na 9
erbercik

Świetny film, dawno się tak nie uśmiałem. Scena napadu na stację benzynową też była niezła, każdy wziął coś dla siebie, a na koniec Adam pytający zamkniętego w składziku kasjera, czy wszystko w porządku

ocenił(a) film na 9
dybsi

To nie było samobójstwo. Christopher wrzucił tabletki do pudełka z cukierkami. Lubiła słodycze. Myślała, że to M&msy.

ocenił(a) film na 9
ladyinblood

ale Christopher nie może poruszać kończynami, nie wrzucić żadnych tabletek :P to było samobójstwo. tylko Ivan próbował znaleźć jakieś inne wytłumaczenie tego

dybsi

ogólnie film całkiem spoko, aczkolwiek czarnego humoru za dużo tutaj nie ma, ale gdy się pojawia to jest konkret :)

ocenił(a) film na 8
dybsi

Albo scena u lekarza. Jego siostra to była k..., nawet ja ją przeleciałem, gdy wycinaliśmy jej migdałki :D

ocenił(a) film na 8
dybsi

Do dziś śmieję się z tej sceny i od czasu do czasu mi sie przypomina. Jedna z najlepszych w historii komedii :)

ocenił(a) film na 7
dybsi

Zgadza się. W ogóle film OK

ocenił(a) film na 10
dybsi

Doskonała scena!

ocenił(a) film na 8
dybsi

nawet ja ją zaliczyłem, jak wycinaliśmy jej migdałki! :) :) :)

ocenił(a) film na 10
dybsi

To gruby nietakt.

ocenił(a) film na 9
dybsi

Po siedemnastu latach, dzisiaj uśmiałem się ponownie przy tej scenie.

ocenił(a) film na 6
dybsi

nie rozumiem tego filmu, chyba jestem za stary.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones